top of page

O MNIE:

Nazywam się Monika Drymajło, jestem zoopsychologiem, certyfikowanym petsitterem COAPE, dogo- i felinoterapeutą oraz terapeutą dzieci, a obecnie również studentką psychologii. 

Wychowałam się w domu pełnym zwierząt i odkąd pamiętam były jedną z moich największych pasji.  Pasji, które mnie kształtowały i które wciąż systematycznie rozwijam.

 

Już od najmłodszych lat wiedziałam, że chcę związać swoje życie zawodowe ze swoją pasją, dlatego naturalnym krokiem było podjęcie studiów związanych ze zwierzętami, ukończenie licznych kursów pozwalających na zrozumienie ich potrzeb i zachowania oraz realizowanie praktyk, m.in w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB, gdzie pracowałam jako opiekun gatunków wodno-lądowych i wodnych i gdzie miałam okazję poznać m.in "ręka w mackę" Luizę - ośmiornicę olbrzymią, należącą do jednych z najbardziej inteligentnych gatunków zwierząt, które bez trudu rozpoznają swoich opiekunów i nawet tworzą z nimi relację. Spotkanie z nią było dla mnie niemal mistycznym przeżyciem. Następnym krokiem było podjęcie wolontariatu w Fokarium Stacji Morskiej IOUG, gdzie mogłam asystować w treningach medycznych i rehabilitacji fok szarych: Bubasa, Foka, Undy Mariny, Ewy i Agatki. 

Pomimo iż towarzyszami mojego życia, z którymi się wychowałam i miałam okazję opiekować były różne gatunki zwierząt (z których większość została uratowana dzięki moim rodzicom), najbliższe mojemu sercu pozostały jednak psy, koty i...szczury :-)

 

To właśnie dzięki relacji z nimi (z pominięciem szczurów :-) ) mam możliwość realizować swoją drugą pasję: jako trener profilaktyki pogryzień staram się edukować najmłodszych w przedszkolach i szkołach w zakresie prawidłowej opieki nad zwierzętami, właściwych postaw wobec zwierząt oraz profilaktyki pogryzień. Wspólnie prowadzimy także zajęcia z tzw. dogo- i felinoterapii.

 

Od kilku lat współtworzę i współpracuję z Łapa w Dłoń - Centrum Szkoleń Zoologicznych i Edukacji Ustawicznej jako dogoterapeuta i szkoleniowiec (szkolenia z zakresu zoopsychologii, petsittingu i zooterapii).

 

Jestem też współtwórcą Gabinetu Wsparcia Rozwoju i Edukacji Dzieci, dzięki czemu mam możliwość prowadzić zajęcia terapeutyczne i edukacyjne nie tylko w przedszkolach. W Gabinecie prowadzę szereg zajęć terapeutycznych, edukacyjnych i aktywizujących, a także warsztaty zoologiczne dla najmłodszych. Praca z dziećmi a zwłaszcza rozwijanie w nich umiejętności, charakteru i zainteresowań daje mi tak wielką satysfakcję, że intensywnie podnoszę swoje kwalifikacje, by móc jeszcze lepiej służyć im swoim wsparciem :-) 

 

W centrum staramy się także popularyzować umiejętności udzielania pierwszej pomocy dla zwierząt organizując warsztaty złożone z części teoretycznej i praktycznej, a w tym ćwiczenia resuscytacji na fantomie pozwalającym na wykonanie sztucznego oddychania, masażu serca czy sprawdzenia tętna zwierzęcia.

Samodzielnie tworzę natomiast stronę Łapkowe sprawy, gdzie mam możliwość podzielenia się z Wami swoimi przemyśleniami na blogu i zaprezentowania pewnej części mojej pracy i pasji takich jak m.in brainwork dla zwierząt, dogtrekking czy czytanie. Zdecydowanie jednak bardziej aktywna jestem na instagramie i tiktoku i szczególnie na tym ostatnim można znaleźć filmiki, w których prezentuję różne aktywności z psami. 

Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w seminariach, konferencjach i kursach z zakresu nie tylko behawioryzmu zwierząt, ale również prawidłowego żywienia i szeroko pojętej pielęgnacji. Jakiś czas temu brałam udział w projekcie "Rozwijanie, uzupełnianie i aktualizacja informacji o zawodach oraz jej upowszechnianie za pomocą nowoczesnych narzędzi komunikacji – INFODORADCA+" i jako ekspert branżowy opisywałam zawód Opiekuna zwierząt domowych mając nadzieję, że nowy opis pozwoli na nowe spojrzenie na ten specyficzny zawód i doda mu świeżości :-) 

mon.jpg

DOKUMENTY:

bottom of page